Jak se vyhnout nařízené karanténě snadno a rychle:)

Na začátek chci jen říct, že tento návod slouží pro situace kdy se nacházíte na území ČR a necestujete ze zahraničí.

Předně okamžitě teď IHNED!!! jděte odinstalovat všechny aplikace tipu e-rouška, covidpasy, atd... Zkušenost mého kolegy z práce je, že vám najednou přijde SMS, že vám byla nařízena karanténa a spousta výhružek co se vám stane, když neposlechnete. Jak na to kdo přišel, že zrovna vy a proč, nic se nedozvíte a nikde nemáte možnost se k tomu vyjádřit. Když zavoláte, co to má znamenat narazíte jen na hradbu úřední arogance. Prostě to udělej občane a neopovažuj se protestovat. Buďte dobrý občane! Asi se někde sešel nějaký polní soud a prostě to tak rozhodl...Takže platí, čiň státu dobře a karanténou se ti odvděčí:)) Takže státu zásadně neposkytujeme vůbec žádné osobní informace přes žádné mobilní aplikace a obecně jakkoliv jinak. Tady je totiž situace trochu složitější. Tím, že jste si aplikaci nainstalovali a souhlasili s podmínkami (takovéto napsané malými písmenky co nikdo nečte) pravděpodobně se nacházíte v trochu odlišné právní situaci oproti člověku který aplikaci nemá. Toto ponechám na názoru soudu, až to někdo konečně zažaluje jako poškozený. Do té doby doporučuji prostě tyto aplikace raději nepoužívat...

Další důležitá zásada je, až to tady po volbách na podzim zase vypukne a coronateror zase pojede na plné obrátky, tak zásadně neberte jakékoliv hovory ze skrytého čísla. Téměř vždy jde o někoho ze státu a to se můžete spolehnout, že to pro vás automaticky neznamená nic dobrého. Takže tyto hovory zásadně neberte!!! V období nejhoršího státního teroru na minulý podzim se navíc často stávalo, že lidem byla nařizována karanténa. Ale proto, že jich bylo nařízeno tolik a hygiena to nestíhala, tak si zjednodušovala práci tím, že karanténu nařizovala formou telefonického hovoru. A tady se dostáváme k jádru věci:) Pokud vám tedy někdo zavolá z čísla, které není skryté a vezmete to, nebo vám pošle SMS s tím, že je z hygieny a vytrasoval vás, jako někoho, kdo se setkal s údajně nakaženým a začne vám nařizovat karanténu a povinný PCR test a vyhrožovat co se vám stane pokud neuposlechnete, tak jen odpovězte do telefonu jestli to je nějaký vtip a dotyčného údajného ouřadu můžete s klidem poslat do prdele:) Na SMS nemusíte reagovat už vůbec. Tu prostě klidně smažte a dál se tím nezabývejte a žijte si svůj život normálně, jako by se nic nestalo. Pokud by vám totiž orgán ochrany veřejného zdraví (obvykle hygiena) chtěl nařídit karanténu, musí tak učinit písemně na zvláštním tiskopise od české správy sociálního zabezpečení, který vám musí prokazatelně fyzicky předat ( viz § 67 odst. 2 a 3 zákona č. 258/2000 o ochraně veřejného zdraví ) Tento tiskopis se pak navíc zakládá do vaší zdravotní karty. Tady jen bacha na vaši datovou schránku. Ano říkali vám to všichni normální a myslící lidé nezřizujte si ji! Stát vás přes ni bude pouze buzerovat a nic dobrého vám to nepřinese.

V této věci navíc nedávno judikoval i nejvyšší správní soud a potvrdil nezákonnost telefonického nařízení karantény a povinnosti podrobit se PCR testu. Rozsudek č. 10 As 229/2021 - 31  naleznete zde.


A teď jak to je s legislativou.

Karanténa je zakotvena a definována v § 2 odst. 7 písm. a) z.č. 258/2000 zákona o ochraně veřejného zdraví ( dále jen OVZD). To je ten stejný zákon kterým se řídí úředníci hygieny, po tom co se vám prokážou svým služebním průkazem a dle kterého vám může být nařízeno použití ochranné zdravotní pomůcky (respirátoru) nebo můžete být nuceni předložit svoje osobní informace o zdravotním stavu. Ale jen osobě se služebním průkazem od krajské hygienické stanice. Nikdo jiný toto právo nemá viz § 88a OVZD!

Nařídit karanténu vám může pouze orgán ochrany veřejného zdraví definovaný v §78 OVZD. Zpravidla půjde o hygienickou stanici nebo inspektora hygieny vybaveného služebním průkazem dle § 88 OVZD a musí tak učinit písemnou formou. Viz výše.

Takže se nebojte. Vzhledem k tomu, jak moc zase budou ouřadové vytížení až zase začnou terorizovat lidi s karanténami a omezeními, tak než by zvedl ouřada zadek a šel vám osobně něco předat, tak se na to raději vykašle a nechá vás být... 

A pokud jde o skutečnou ochranu proti onemocnění (roušky, respirátory a očkování to podle dostupných informací nejsou) sežeňte si lék Ivermektin nebo Isoprinosin (oba na předpis) Nebo si udělejte výlet do Českého Těšína a přejděte na polskou stranu a kupte si v polské lékárně lék Groprinosin. Je bez předpisu a je tam stejná účinná látka jako v našem Isoprinosinu.