Schválená novela volebního zákona a co to pro nás znamená

Na odkaze zde si můžete přečíst co vlastně poslanci 7.7 schválili. V zásadě to je tak, že 7.7 si poslanci již v předstihu schválili výsledek voleb v říjnu a zároveň i víme, kdy nejpozději bude v této zemi vyhlášen další nouzový stav. Pokud vláda, nebo jen jeden hejtman kraje do 15.9 (viz § 3) požádá vládu o vyhlášení nouzového stavu, automaticky tato novela se všemi svými jobovkami, začne platit pro celou republiku. Tedy bude možno hlasovat v tzv. drive-in (z auta) a z karantény nebo domova po registraci. Problém je, že standardně na regulérnost voleb dohlíží volební komise ve volební místnosti, složená ze zástupců jednotlivých politických stran, která pak navíc počítá odevzdané hlasy. V případě nových způsobů voleb dle této novely to ale neplatí. S urnou budou chodit 3 krajem jmenovaní úředníci, kteří budou mít urnu pod svou kontrolou. Když pan poslanec Volný chtěl, aby byla urna pod nepřetržitou online kontrolou, co se s ní děje, tak tento pozměňovací návrh nebyl schválen. Proč asi... Předpokládám, že je to proto, aby mohlo být snadno tajně ovlivněno, jak mají volby dopadnout. Takže to je teď tak, že 3 nikým nehlídaní úředníci kraje, budou mít urnu pod svou kontrolou a budou si s ní moci dělat co chtějí a nikdo nebude schopen je zkontrolovat...

Nedovolme tedy vládě a hejtmanům, aby vyhlásili do 15.9 nouzový stav v zemi. Pokud k tomu dojde regulérnost voleb je vážně ohrožena!!!

Odešlete tedy všem poslancům a hejtmanům emaily, třeba podle vzorů níže. Doplnil jsem tam adresy kam je možné email poslat. Nebo jim klidně něco napište sami. Ale dejte jim najevo, že tohle jim už tolerovat nebudeme.