POTVRZENÍ OD ZAMĚSTNAVATELE

Toto potvrzení lze použít v případě zavedení brutálních proticovidových opatření ze strany vašeho zaměstnavatele. V podstatě jde o situaci, že váš zaměstnavatel bude trvat na tom, aby jste nosili ochranu dýchacích cest, nebo se pravidelně testovali, příp. by vás rovnou nutil se nechat vakcinovat a vy jste to odmítli. Na základě vašeho odmítnutí nezákonné výzvy (viz např. rozsudek nejvyššího správního soudu 7 Ao 6/2021 ) vašeho zaměstnavatele, vás pak odmítal vpustit na pracoviště. Situaci pak řešte tak, že se dostavte na adresu zaměstnavatele, kde vykonáváte svou práci. Když nebudete vpuštěni, nechte si podepsat potvrzení níže a jděte domů. Druhý den zase znovu a tak pořád dál. Jde o to aby jste prokazatelně plnili svoje povinnosti. Tedy chodili do práce a to, že vás zaměstnavatel odmítá vpustit na pracoviště a odmítá vám přidělit práci je jeho problém nikoliv váš. 

Pokud by vám váš zaměstnavatel odmítl potvrzení podepsat zavolejte policii. Máte na to jako občan právo. Policie je povinna prověřit jakýkoliv podnět. I policie vám může potvrdit do protokolu, že jste se dostavil do práce a že vám váš zaměstnavatel odmítá přidělit práci a vůbec vás vpustit na pracoviště. V potvrzení níže se odvolávám na §208 dle kterého vám náleží náhrada mzdy v průměrné výši. Tyto potvrzení si tedy schovávejte. Pak na základě těchto potvrzení budete žádat u soudu vaši mzdu:)

Kromě toho na konkrétní osobu, která by vás takto omezovala rovnou můžete podat přivolané policii i trestní oznámení dle § 328 tr. z. tedy přisvojení si pravomoci státního orgánu (detail viz zde ) a ještě mu tam můžete přidat i vydírání dle § 175 tr. z. (viz zde

Dále je důležité neodejít z práce dobrovolně, ale nechat se vyhodit. Jednak potom dostanete více na úřadě práce a jednak proč pořád někomu ustupovat že... A vím, že v okamžiku kdy toto začnete dělat je s vaší pracovní pozicí pravděpodobně konec. Jenže stejně nemáte na výběr! Máte před sebou jen variantu podvolit se a riskovat zdraví, nepodvolit se a přijít o práci a nebo nepodvolit se a vzdorovat a třeba to nakonec uhrajete. Ztratit tak jako tak už v takové situaci nemáte co. Protože pokud to skutečně dojde až sem, tak už žádné ohledy brát nebudu. Protože platí přesně to co mám ve svém mottu: Současnou nesvobodu nevytváří primárně stát - tu si dělají lidé sami mezi sebou! Tak si to nenechte!