Co dělat v případě kontroly hygieny


Dobrý den všem přátelé.

Ve světle nových událostí kdy je od 1.11 zrušeno proplácení testů a jako bonus je zkrácena jejich platnost, tak jsem připravil jednoduchý právní rozbor situace, která nás čeká a jak se tím nenechat zaskočit.

Takže pokud jde o vstup do restaurace nebo obecně nějaké budovy vč. zaměstnání platí následující.

Nikdo není oprávněn znát vaše osobní informace o zdravotním stavu. Nicméně úplně klidně můžete říct, když se vás někdo zeptá, že očkovaný jste i když nejste. Nebo sebou můžete nosit v mobilu certifikát někoho jiného a ten ukazovat:) Lidí ochotných nechat ho dát ofotit, máme všichni okolo sebe spoustu. Vtip je v tom, že nikdo není oprávněn si ověřit, že to co říkáte je pravda. Musel by mu váš doktor sdělit vaše zdravotní údaje a to je protizákonné a žádný doktor to neudělá.

V případě, že vás na místě vyhmátne nějaký státní ouřada tak platí.

Policie - ta nemá právo znát vaše osobní informace o zdr. stavu, takže těm v souvislosti s vaším zdr. stavem nesdělujte vůbec nic už z principu ( viz. §65 z.č. 372/2011 o zdravotních službách - zde je uvedeno kdo a za jakých podmínek je oprávněn zkoumat vaši zdravotní dokumentaci - policie, vrátný, sekuriťák, prodavačka,... tam není). Policie vás smí pouze legitimovat a dát vám zákonnou výzvu, aby jste opustili prostor. Tu doporučuji poslechnout, aby vás nevyvedli násilím, jak je dnes bohužel zvykem.

Dále se můžete setkat s úředníkem hygieny. Ten se vám hned na začátku kontroly musí prokázat svým služebním průkazem. Vtip je v tom, že hygiena sice smí chtít předložit vaše osobní informace o zdravotním stavu, ale už není oprávněna vás legitimovat, to může jen policajt. Proto chodí spolu.

Takže ani hygieně rozhodně nic nepředkládejte, ani nějak nekomunikujte. Prostě jen řekněte, že využíváte svého práva nevypovídat dle § 53 odst. 2 a 55 odst. 4 správního řádu z.č. 500/2004 a odmítněte předkládat jakékoliv důkazy na vaši obhajobu (certifikát, potvrzení) a už vůbec nic nevypovídejte. Vypovídáte totiž vlastně proti sobě. Nic tedy nevysvětlujte, neargumentujte zákony, prostě jen oznamte, že využíváte svého práva nevypovídat a nepředkládat žádné důkazy. Pouze si ublížíte ať řeknete cokoliv jiného!!! Na místě také odmítněte cokoliv platit. Ať to dají do přestupkového řízení.

Na řízení pak jen zopakujte, že využíváte svého práva nevypovídat a nic nepředkládat na svou obhajobu (§53 a 55 viz výše). Tedy když vy sami na sebe nic neřeknete, tak to jsou oni, kdo musejí prokázat vám, že v době kontroly jste neměli platné očkování nebo test. A tím se dostanou do důkazní nouze, protože to by jim musel někdo sdělit vaše osobní informace o zdravotním stavu a to se nesmí viz §65 z.č. 372/2011:) Sdílet moje os. informace o zdravotním stavu s 3 osobou je nezákonné. Museli by na to ouřadové mít papír od soudu a ten jim ho nedá, protože opatření, nařízení... bude opět zrušeno jako protizákonné, protože přesně to je.

Nenechte se tedy vyděsit a rozhodit státní kontrolou. V klidu a s rozvahou prostě jen oznamte, že využíváte svého práva nevypovídat a dál nic nekomentujte.

V případě, že vás policista legitimuje na žádost ouřady z hygieny, pouze si nahrajte na mobil, že jste policistu informovali, že nesouhlasíte podle GDPR s tím, aby komukoliv dalšímu sdělil vaše osobní údaje o vaší totožnosti, zejména ne tomu z hygieny:). Tohle si opravdu zdokumentujte. Pak to můžete využít jako další zbraň proti nim.

Mějte se všichni dobře a nebojte se. Strach vás jen oslabuje a vy potřebujete být teď silní, aby jste mohli odolat tlaku kolem nás. Musíte ještě vydržet, než se jim to celé sesype. Ale smiřte se s tím, že tento konzumní styl života, tak jako tak už končí, protože to stejně bylo neudržitelné. To neomezené plundrování všeho kolem nás stylem po mě potopa stejně donekonečna jít nemohlo. A bohužel spousta lidí co tady dnes žije, je tady na světě jen proto, že se baví nesmysly na Netflixu, konzumuje a vyměšuje a neváží si ani sami sebe a proto tak zbaběle ustupují tomuto nátlaku. Kdyby tady takový člověk nebyl, vůbec nic se nestane. A to je to nejhorší memento dnešní doby a této společnosti. Kašlete tedy na covidfanatiky a zbabělé idioty kolem a žijte si svůj život svobodně (pořád to jde) a tak aby měl především pro vás váš život nějaký vyšší smysl.