Zde je možné si stáhnout vzor trestního oznámení (TO) na ředitele, který vyžaduje testování a nošení respirátorů. Podat jej můžete kromě policie i na státním zastupitelství. Přílohy a důkazy si doplňte sami dle toho co máte k dispozici. Oznámení si poté 2x vytiskněte a zaneste na policii nebo st. zastupitelství a nechte si potvrdit na jednu kopii, kdy jste TO podali.

V případě že vás pozvou na výslech můžete mě kontaktovat a pokusím se vám zajistit nějaký znalý doprovod:) Ale v zásadě stačí jen opakovat co je uvedeno v TO. Také platí čím víc důkazního materiálu získáte - fotografie či videa testování dětí ve třídách, kopie nařízení ředitele z nástěnky školy, atd... tím lépe.

Na základě praktických zkušeností některých odvážných rodičů co šli a podali TO přidám pár důležitých informací...

Stalo se, že na dveřích státního zastupitelství, kam doporučuji jít TO podat, byla cedule že osobně to nelze, pouze mailem, poštou nebo datovou schránkou. Ti ouřadové na státním zastupitelství zřejmě neznají § 59 odst. 2 z.č. 141/1961 trestní řád. Tam se píše, že trestní oznámení lze podat i ústně (viz také zde § 158 odst. 2 )A pokud mě tam za tímto účelem nepustí, tak ho asi logicky ústně podat nemohu, takže postupují v rozporu se zákonem. Nenechte se odehnat! Jen si vyfotografujte to oznámení na dveřích, že jen písemně (hlavně kdo je tam pod to podepsaný - pokud nikdo, tak to klidně strhněte:) a vezměte sebou dovnitř, že jim nějaký vtipálek nalepil na dveře tuhle ceduli... Pod každé takové rozhodnutí, které občanům ukládá nějaké povinnosti, musí být podepsaný ten ouřada, který to rozhodl... ). Také si nejlépe natočte video, kde se vám k tomu vyjádří někdo kompetentní z toho zastupitelství, že to tak je, že nesmíte osobně podat TO, ať máte důkazy. Pak se na mě můžete obrátit a sepíšu vám TO na ty úřední gumy na státním zastupitelství:) - proto ale potřebuji aby jste si vše zdokumentovali. Jinak to je zbytečné se na mě obracet. Bez důkazů vám nepomohu (můj email rad.mal@seznam.cz). Nebo pokud budete hodně odvážní, zavolejte na ně policii, že na ně chcete podat trestní oznámení, že se vás pokusili zkrátit na vašich právech tím se dopustili zneužití pravomoci úřední osoby:) dle § 329 tr.z.